Koncert Ave Maris Stella

Serdecznie zapraszamy!

ave-maris-stella


Zdjęcia ze Wspólnych brzmień

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu Wspólne brzmienia: magia kabaretu, gdzie Chór Akademii Morskiej w Szczecinie wystąpił wraz z Grupą MoCarta, Ireneuszem Krosnym oraz Michałem Janickim.

Link do galerii
Relacja Radia Szczecin

wspolne-brzmienia-logosy


Grupa MoCarta zaprasza na nabór do chóru!


Chór Akademii Morskiej triumfuje w Hiszpanii

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch w dniach 13-18 września 2016 r. wziął udział w VI Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „CANÇÒ MEDITERRÀNIA” w Lloret de Mar/Barcelona. Szczeciński zespół zdobył najwyższe wyróżnienia w postaci trzech Złotych Dyplomów w kategoriach muzyki sakralnej, folklorystycznej oraz rozrywkowej. W festiwalu wzięły 22 utytułowane zespoły z 10 krajów Europy (m.in Estonii, Islandii, Włoch, Słowenii, Ukrainy czy Polski).

Szczególnym wyróżnieniem dla zespołu było zaproszenie przez Konsula RP do wzięcia udziału w koncercie w Katedrze Św. Eulalii w Barcelonie. Chór został również uhonorowany specjalnym dyplomem za krzewienie kultury polskiej na świecie.

barcelona-01


Wspólne brzmienia: magia kabaretu

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję projektu Wspólne brzmienia, w którym Chór Akademii Morskiej w Szczecinie zaprasza do współpracy gości specjalnych. W trzeciej edycji koncert przyjmie formę kabaretową – gośćmi chóru będą Grupa MoCarta oraz Ireneusz Krosny. Muzyka w wydaniu chóralno-instrumentalnym połączona z elementami inteligentnego żartu kabaretowego to gwarancja udanego wieczoru. Propozycja na pewno zainteresuje osoby poszukujące niecodziennych muzycznych wrażeń, lubiące rozrywkowo-kulturalne eksperymenty!

Projekt jest realizowany we współpracy z Operą na Zamku w Szczecinie i współfinansowany przez Województwo Zachodniopomorskie oraz Miasto Szczecin.

Koncert odbędzie się 10 października o godz. 19.00 w Operze na Zamku, bilety od września do nabycia w kasie Opery i na biletyna.pl.

wspolne-b4-BANER


Grand Prix na festiwalu w Międzyzdrojach!

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi mogąc poinformować, iż na 51. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach zdobyliśmy Złoty Dyplom, Nagrodę Burmistrza Miasta Międzyzdroje oraz najwyższe wyróżnienie – tytuł Grand Prix!

Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach odbywa się nieprzerwanie od 1966 roku.  Festiwal został wpisany do kalendarza stałych imprez międzynarodowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, znajduje się również w rejestrze Światowej Unii Muzyki Chóralnej w Nowym Jorku, a także jest członkiem International Choral Network – Międzynarodowego Stowarzyszenia Konkursów i Festiwali w Europie.

Miedzyzdroje_2016


Złoty dyplom w Legnicy

Z wielką radością możemy poinformować, iż na tegorocznej 47. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Chórów LEGNICA CANTAT zdobyliśmy Złoty Dyplom!
Jako jedyni otrzymaliśmy również szczególne wyróżnienie: Nagrodę Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Zarządu Głównego w Warszawie za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego – za utwór Piotra Jańczaka Ave Maris Stella, a także zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji konkursu.

Legnica-47


Zwycięstwo w Bratysławie

Chór nasz własnie powrócił z Bratysławy z Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Slovakia Cantat przywożąc ze sobą nagrody: pierwsze miejsce w kategorii muzyki sakralnej oraz pierwsze miejsce w kategorii chórów mieszanych. Ponadto międzynarodowe jury przyznało nam nagrodę Grand Prix dla najlepszego chóru festiwalu, a nasza Pani Dyrygent otrzymała nagrodę dla najlepszego dyrygenta festiwalu!

Slovakia Cantat


Reportaż z premiery teledysku

Zapraszamy do obejrzenia relacji z oficjalnej premiery naszego nowego teledysku Paradise, która odbyła się w pierwszy dzień wiosny w szczecińskim Multikinie.

Realizacja – Krzysztof Zając, REC Video Studio.


Nowy teledysk Paradise

Nasz nowy teledysk do utworu Paradise zespołu Coldplay jest już dostępny! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy realizatorom:
– Przemysławowi Skuzowi za aranżację i opracowanie muzyczne,
– Romanowi Zielińskiemu (EXE Sound) oraz Przemysławowi Skuzowi za realizację nagrań,
oraz przede wszystkim Krzysztofowi Zającowi (REC Video Studio) za realizację wideo.


Nadchodzące wydarzenia

  1. Jarmark bożonarodzeniowy

    11 grudnia

Użytkownicy na stronie

Aktualnie online: 2
Dzisiaj: 14
W sumie: 163611

Wyszukaj