Grupa MoCarta zaprasza na nabór do chóru!


Chór Akademii Morskiej triumfuje w Hiszpanii

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch w dniach 13-18 września 2016 r. wziął udział w VI Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „CANÇÒ MEDITERRÀNIA” w Lloret de Mar/Barcelona. Szczeciński zespół zdobył najwyższe wyróżnienia w postaci trzech Złotych Dyplomów w kategoriach muzyki sakralnej, folklorystycznej oraz rozrywkowej. W festiwalu wzięły 22 utytułowane zespoły z 10 krajów Europy (m.in Estonii, Islandii, Włoch, Słowenii, Ukrainy czy Polski).

Szczególnym wyróżnieniem dla zespołu było zaproszenie przez Konsula RP do wzięcia udziału w koncercie w Katedrze Św. Eulalii w Barcelonie. Chór został również uhonorowany specjalnym dyplomem za krzewienie kultury polskiej na świecie.

barcelona-01


Nabór do chóru

Już w październiku rozpoczynamy nabór do Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie!

nabor-2016


Wspólne brzmienia: magia kabaretu

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję projektu Wspólne brzmienia, w którym Chór Akademii Morskiej w Szczecinie zaprasza do współpracy gości specjalnych. W trzeciej edycji koncert przyjmie formę kabaretową – gośćmi chóru będą Grupa MoCarta oraz Ireneusz Krosny. Muzyka w wydaniu chóralno-instrumentalnym połączona z elementami inteligentnego żartu kabaretowego to gwarancja udanego wieczoru. Propozycja na pewno zainteresuje osoby poszukujące niecodziennych muzycznych wrażeń, lubiące rozrywkowo-kulturalne eksperymenty!

Projekt jest realizowany we współpracy z Operą na Zamku w Szczecinie i współfinansowany przez Województwo Zachodniopomorskie oraz Miasto Szczecin.

Koncert odbędzie się 10 października o godz. 19.00 w Operze na Zamku, bilety od września do nabycia w kasie Opery i na biletyna.pl.

wspolne-b4-BANER


Grand Prix na festiwalu w Międzyzdrojach!

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi mogąc poinformować, iż na 51. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach zdobyliśmy Złoty Dyplom, Nagrodę Burmistrza Miasta Międzyzdroje oraz najwyższe wyróżnienie – tytuł Grand Prix!

Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach odbywa się nieprzerwanie od 1966 roku.  Festiwal został wpisany do kalendarza stałych imprez międzynarodowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, znajduje się również w rejestrze Światowej Unii Muzyki Chóralnej w Nowym Jorku, a także jest członkiem International Choral Network – Międzynarodowego Stowarzyszenia Konkursów i Festiwali w Europie.

Miedzyzdroje_2016


Złoty dyplom w Legnicy

Z wielką radością możemy poinformować, iż na tegorocznej 47. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Chórów LEGNICA CANTAT zdobyliśmy Złoty Dyplom!
Jako jedyni otrzymaliśmy również szczególne wyróżnienie: Nagrodę Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Zarządu Głównego w Warszawie za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego – za utwór Piotra Jańczaka Ave Maris Stella, a także zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji konkursu.

Legnica-47


Zwycięstwo w Bratysławie

Chór nasz własnie powrócił z Bratysławy z Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Slovakia Cantat przywożąc ze sobą nagrody: pierwsze miejsce w kategorii muzyki sakralnej oraz pierwsze miejsce w kategorii chórów mieszanych. Ponadto międzynarodowe jury przyznało nam nagrodę Grand Prix dla najlepszego chóru festiwalu, a nasza Pani Dyrygent otrzymała nagrodę dla najlepszego dyrygenta festiwalu!

Slovakia Cantat


Reportaż z premiery teledysku

Zapraszamy do obejrzenia relacji z oficjalnej premiery naszego nowego teledysku Paradise, która odbyła się w pierwszy dzień wiosny w szczecińskim Multikinie.

Realizacja – Krzysztof Zając, REC Video Studio.


Nowy teledysk Paradise

Nasz nowy teledysk do utworu Paradise zespołu Coldplay jest już dostępny! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy realizatorom:
– Przemysławowi Skuzowi za aranżację i opracowanie muzyczne,
– Romanowi Zielińskiemu (EXE Sound) oraz Przemysławowi Skuzowi za realizację nagrań,
oraz przede wszystkim Krzysztofowi Zającowi (REC Video Studio) za realizację wideo.


Premiera teledysku

teledysk


Nadchodzące wydarzenia

  1. Warsztaty w Świnoujściu

    18 listopada - 20 listopada

Użytkownicy na stronie

Aktualnie online: 3
Dzisiaj: 20
W sumie: 161434

Wyszukaj