Chór Akademii Morskiej w Szczecinie

Wspólne brzmienia

Przed nami 5. edycja projektu Wspólne Brzmienia autorstwa Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie. Z okazji obchodów 15-lecia swojej działalności, chór zaprosił do współpracy nieszablonowy, charyzmatyczny zespół – Mikromusic. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Zespół z pewnością zawdzięcza swoją popularność chwytliwym, pełnym wrażliwości tekstom autorstwa utalentowanej, obdarzonej enigmatycznym głosem wokalistki Natalii Grosiak. Utwory takie jak Tak mi się nie chce czy Takiego chłopaka przez długi czas utrzymywały się na Liście Przebojów Trójki, a Mikromusic był dwukrotnie nominowany do Fryderyków w kategorii Album Roku Alternatywa. Ich ostatnia płyta, Tak mi się nie chce, została w pełni sfinansowana przez akcję crowdfundingową, co świadczy o rzeszy oddanych fanów jaką zjednał sobie zespół przez lata swojej działalności.

Na scenie, na zaproszenie chóru, wystąpi również dwóch innych wybitnych artystów – Andrzej Smolik oraz Skubas. Smolik to kompozytor, multiinstrumentalista oraz jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, który oprócz produkcji utworów i albumów dla innych wykonawców (takich jak np.: K. Nosowska, R. Gawliński, K. Krawczyk czy Maria Peszek), wydaje swoje własne autorskie / producenckie płyty. Muzyka tego artysty to połączenie subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi brzmieniami i oryginalnie zaaranżowanymi melodiami, które idealnie wpasują się w akustyczno-nostalgiczną, a zarazem grunge’ową twórczość Skubasa. Całość dopełnią wyjątkowe interaktywne wizualizacje oraz specjalnie stworzone na potrzeby wydarzenia, instrumentalno-chóralne aranżacje, które scalą ze sobą pozornie odmienne gatunki i style muzyczne. Zanosi się zatem na barwne i niepowtarzalne widowisko.
Koncert odbędzie się 24 września 2018 roku, o godzinie 19.00 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Bilety w cenie 55 i 75 zł dostępne na stronie bilety.fm oraz w punkcie sprzedaży (CIKiT – Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, mały dziedziniec, wejście I).

Partnerem wydarzenia jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Projekt współfinansowany jest przez ENEA S.A., Województwo Zachodniopomorskie i Miasto Szczecin.