Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie

15-lecie Chóru AM / Filharmonia w Szczecinie

Koncert z okazji 15-lecia Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Wspólne brzmienia – Komeda Project.

Pierwsza część koncertu to szósta edycja projektu Wspólne Brzmienia, będąca hołdem dla twórczości Krzysztofa Komedy, polskiego kompozytora i pianisty, twórcy muzyki filmowej oraz pioniera jazzu nowoczesnego w Polsce. Jego kompozycje (m.in. do filmów Romana Polańskiego) stały się kultowymi symbolami światowej kinematografii. Tym razem chór zaprosił do współpracy znakomity zespół – Jazz Ensemble pod kierownictwem Katarzyny Stroińskiej-Sierant, która specjalnie na tę okazję stworzyła oryginalne aranżacje na skład jazzowy, kwartet smyczkowy, solistkę oraz chór. Koncert uświetniła również wybitna polska wokalistka jazzowa, Dorota Miśkiewicz.

W drugiej części koncertu chór zabrał publiczność w fascynującą muzyczną podróż, ukazującą różnorodny repertuar a cappella, który zagościł na krajowych oraz światowych scenach muzycznych przez ostatnie pięć lat.

Partnerem wydarzenia jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Projekt współfinansowany jest przez Województwo Zachodniopomorskie i Miasto Szczecin. 30 czerwca 2019 r.

Skip to content