"Wspólne brzmienia" to autorski projekt Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie, w którym muzyka chóralna łączy się z innymi gatunkami muzyki. Pomysł narodził się w 2014 roku, kiedy to do współpracy zaprosiliśmy wybitnego polskiego wokalistę jazz'owego Kubę Badacha, chcąc pokazać jak bardzo otwarta i nieograniczona jest chóralistyka i w jak zaskakujący sposób może tworzyć wspólne, niepowtarzalne brzmienia z artystami z odmiennych kultur muzycznych.

Naszym celem jest dotarcie do grona odbiorców poszukujących niecodziennych doznań artystycznych. W ramach tegorocznego "The Latino Project" zaprezentujemy szeroki wachlarz kompozycji polskich, zagranicznych, rozrywkowych, a przede wszystkim energetyczne, egzotyczne utwory w wykonaniu wspaniałych artystów wywodzących się z Ameryki Łacińskiej i Południowej.

Mamy nadzieję, że "Wspólne brzmienia" na muzycznej scenie Szczecina ukażą nową jakość tego, co do tej pory uznawane było za klasyczne, wniosą energię, radość powiązaną z nostalgią i wprowadzą w beztroski wakacyjny nastrój.

O tym wszystkim będziemy mogli się przekonać podczas tegorocznej, drugiej edycji projektu. Serdecznie zapraszam!

Sylwia Fabiańczyk-Makuch, Dyrektor Festiwalu

 

Organizatorzy
Współfinansowane przez
  • Miasto Szczecin Województwo Zachodniopomorskie
Sponsor
  • Unibaltic
Partner
  • Filharmonia w Szczecinie
Współpraca redakcyjna
  • RMF Classic
Patronat medialny
Współpraca