Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie

Aktualności

Osiągnięcia konkursowe

Z nieukrywaną radością możemy poinformować, iż w ostatnim czasie zdobyliśmy Złote Dyplomy na TRZECH MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH!

Pierwszy z nich to 2021 World Choir Festival – Hong kong (Chiny), gdzie zdobyliśmy Złoty Dyplom w kategorii muzyka współczesna – osiągając noty 93,7/100 punktów. W festiwalu wzięło niemal 200 chórów z całego świata, w tym: Chiny, Australia, Indonezja, Rosja, Bułgaria, Gruzja, Słowenia, Singapur, Słowacja, Norwegia, USA. Zmagania konkursowe oceniało międzynarodowe jury, złożone z wybitnych specjalistów w dziedzinie muzyki, dyrygentów i kompozytorów.
Jednak to nie ta nagroda, zdobyta podczas azjatyckiego festiwalu, cieszy nas najbardziej. Nasza Dyrygentka, Sylwia Fabiańczyk-Makuch, Serce naszego zespołu, została uznana za jedną z 10 najlepszych dyrygentów festiwalu (spośród prawie 200 dyrygentów!) – w tym jako jedyna kobieta z Europy – i jedną z dwóch najlepszych dyrygentów europejskich! Oczywiście każdy sukces naszego zespołu napawa nas wielką radością – jednak nic tak nie cieszy nas, jak docenienie tytanicznej pracy naszej Chóralnej Mamy.
Pani Dyrygent! Pękamy z dumy!
Bez takiej Dyrygentki nie moglibyśmy nic, a z taką Dyrygentką możemy wszystko!

Ponadto festiwal Queen of the Adriatic Sea Choral Festival and Competition – Rimini (Włochy) obfitował w dwa Złote Dyplomy (w kategorii chórów mieszanych oraz w kategorii muzyki sakralnej).
Dodatkowo kolejnym konkursem, z którego również przywieźliśmy Złoty Dyplom jest wiedeński festiwal The World Peace Choral Festival.

Wszystkie festiwale odbyły się w formie online, co wcale nie znaczy, że było łatwiej – wręcz przeciwnie! Dzieje się tak, gdyż formuła zdalna sprawia, że zespołów biorących udział w konkursie jest więcej, aniżeli na festiwalach odbywających się w normalnych warunkach – w związku z czym konkurencja rośnie. Mamy jednak nadzieję, że to już koniec z wirtualnymi wariantami konkursów – i kolejne starcia będą czekać nas na żywo . Tymczasem dzielimy się z Wami jednym z ostatnich naszych wykonań konkursowych przed publicznością – jeszcze sprzed pandemii.

Skip to content