Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie

Aktualności

Wspólne Brzmienia 2021

Cóż to był za niesamowity wieczór!

Nadal nie możemy uwierzyć, że po tylu miesiącach przerwy, nareszcie mogliśmy wystąpić dla Was w pełnej krasie podczas naszych autorskich Wspólych Brzmień – i to w doborowym towarzystwie genialnych muzyków Fisz Emade Tworzywo, a także wykonując premierowo dzieło Syreny skomponowane przez Miłosza Wośko.

Dziękujemy Wam, Droga Publiczności za chęć dzielenia tego wieczoru razem z nami, wypełnienie Sali symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie po brzegi, za entuzjazm w trakcie koncertu oraz każdy komentarz po.

Jesteście najlepszą publicznością na świecie!

Szczególne podziękowania należą się również artystom, którzy stworzyli absolutnie niezwykłą atmosferę na scenie oraz poza nią: Fisz Emade Tworzywo – w składzie:

  • Bartosz Waglewski
  • Piotr Waglewski
  • Mariusz Obijalski
  • Michał Sobolewski
  • Staszek Wróbel

Panowie, kłaniamy się nisko!

Dziękujemy za profesjonalizm, poczucie humoru i otwartość na nowe wyzwania. Liczymy na to, że nasze muzyczne drogi jeszcze kiedyś się skrzyżują!

Słowa uznania należą się również Miłoszowi Wośko za skomponowanie utworu Syreny do fragmentów XII pieśni z Odysei na chór mieszany, aktorkę i grupę perkusyjną. Utwór pełen industrialnych dźwięków, który idealnie wkomponował się w obchodzoną 30 sierpnia 41. rocznicę podpisania Porozumień sierpniowych. Oczywiście dziękujemy również towarzyszącej nam Zakładowej Grupie Perkusyjnej (w składzie: Lech Grochala, Krzysztof Kołłątaj, Tomasz Nawrocki, a także Miłosz Wośko) oraz Marta Uszko za ekspresję

Szczególne ukłony należą się również Przemkowi Skuzowi oraz Miłoszowi Wośko za aranżacje utworów Fisz Emade na chór. To nie lada sztuka – a dzięki Panom to były prawdziwie wspólne brzmienia.

Dziękujemy!

Podziękowania kierujemy również: Natalia Kozak– za projekt plakatu oraz Bartek Puh (Pushka Studio) za wizualizacje.

I szczególne podziękowania dla dyrektor artystycznej Sylwii Fabiańczyk-Makuch! Za pomysłowość, czynienie z rzeczy niemożliwych – możliwymi, nieustępliwość w dążeniu do realizacji projektu. I za wytrwałość, dzięki której możemy realizować pomysły, które jeszcze niedawno były wyłącznie w sferze naszych marzeń, a dzisiaj są rzeczywistością.

Przypuszczamy, że żadne słowa nie oddadzą atmosfery panującej podczas koncertu. Jednak z całą pewnością oddadzą ją świetne zdjęcia Huberta Grygielewicza oraz reportaż od naszych wspaniałych przyjaciół z Kamera Jazda, który z czasem ujrzy światło dzienne.

Raz jeszcze DZIĘKUJEMY!

Koncert ten nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie instytucji i firm, które nieustannie, od lat wspierają Wspólne Brzmienia. Projekt współfinansowany jest bowiem przez Urząd Miasta Szczecin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.Dziękujemy również naszym sponsorom: firmie Abek z Jankowa, firmie Sagra Technology, firmie Medpipe oraz Zarząd Portu Szczecin-Świnoujście. Partnerami Projektu są Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz Akademia Morska w SzczecinieNa podziękowania zasługują również: bilety.fm, Kancelaria Mancewicz Parus, Grand Focus Hotel, a także Stoart

Współfinansowane przez

Sponsorzy

Partnerzy

Skip to content