Chór Akademii Morskiej w Szczecinie

Wspólne Brzmienia 2021

CHÓR AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE & INDUSTRIAL PROJECT

autor: Natalia Kozak

To już ósma odsłona, cieszącego się dużą popularnością, projektu autorstwa szczecińskiego chóru pod dyrekcją dr hab. Sylwii Fabiańczyk-Makuch. W tegorocznej edycji koncertu wraz z Chórem Akademii Morskiej w Szczecinie wystąpi znakomity zespół Fisz Emade Tworzywo. Grupa powstała z inicjatywy braci: producenta muzycznego i instrumentalisty Piotra Emade Waglewskiego oraz rapera i wokalisty Bartosza Fisza Waglewskiego, znana jest z wykonywania szeroko pojętej muzyki hip-hopowej, m.in. z wpływami takich gatunków jak jazz, downtempo czy funk. Artyści eksperymentują z różnymi gatunkami muzycznymi, stale poszukując nowych brzmień i proponując swoim słuchaczom coraz to nowe doznania artystyczne.

Połączenie około 70. osobowego aparatu wykonawczego, jaki stanowi Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, innowacyjnego brzmienia zespołu Fisz Emade Tworzywo oraz industrialnych dźwięków w zaplanowanej premierze dzieła autorstwa Miłosza Wośko, stwarza przestrzeń do realizacji wyjątkowego spektaklu muzycznego – opowieści o stoczniowym charakterze naszego miasta.

Zderzenie z pozoru trzech odmiennych gatunków muzycznych, unikatowe połączenie stylów, prawdziwy kunszt muzyczny, profesjonalizm oraz zdolności improwizacyjne zaproszonych artystów zapewnią najwyższy poziom artystyczny wydarzenia, oraz sprawią, że widowisko to na długo pozostanie w pamięci słuchaczy i odbije się szerokim echem w środowiskach muzycznych w całym kraju.

Więcej informacji na stronie wydarzenia lub w zakładce wydarzenia.

autor: Natalia Kozak