Chór Akademii Morskiej w Szczecinie

Jubileusz 15-lecia Chóru AM

Tegoroczna szósta edycja projektu Wspólne Brzmienia zapowiada się wyjątkowo nie tylko ze względu na oryginalne połączenie gatunków muzycznych oraz udział wspaniałych artystów, ale również towarzyszące wydarzeniu obchody jubileuszu 15-lecia działalności Chór Akademii Morskiej w Szczecinie.

Tym razem, zespół pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch przeniesie widzów w świat nowatorskich i niespotykanych brzmień, jak również przedstawi swoją szeroką i utytułowaną działalność. W pierwszej części koncertu jeden z najbardziej cenionych chórów akademickich w Polsce zabierze publiczność w fascynującą muzyczną podróż, ukazującą różnorodny repertuar a cappella, który zagościł na krajowych oraz światowych scenach muzycznych przez ostatnie pięć lat.
Druga część koncertu będzie kontynuacją autorskiego projektu Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie Wspólne Brzmienia. Do udziału w szóstej edycji organizatorzy zaprosili znakomity zespół – Jazz Ensemble pod kierownictwem Katarzyny Stroińskiej-Sierant, która specjalnie na tę okazję stworzyła oryginalne aranżacje na skład jazzowy, kwartet smyczkowy, solistkę oraz chór.

Koncert uświetni wybitna polska wokalistka jazzowa, Dorota Miśkiewicz. Tegoroczna edycja będzie hołdem dla twórczości Krzysztofa Komedy, polskiego kompozytora i pianisty, twórcy muzyki filmowej oraz pioniera jazzu nowoczesnego w Polsce, którego kompozycje (m.in. do filmów Romana Polańskiego) stały się kultowymi symbolami światowej kinematografii.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie profesjonalna oprawa multimedialna, która stanowi dla widzów nieodłączny, atrakcyjny element Wspólnych Brzmień.

Koncert poprowadzi Michał Janicki.

Partnerem wydarzenia jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Projekt współfinansowany jest przez Województwo Zachodniopomorskie i Miasto Szczecin.