Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie

Aktualności

Jubileusz 15-lecia

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że już 30 czerwca w Filharmonii w Szczecinie odbędzie się nasz koncert jubileuszowy!

Wydarzenie to będzie obfitowało w wiele muzycznych wrażeń – nie dość, że będziemy hucznie obchodzić 15 lat istnienia na scenie, to dodatkowo postanowiliśmy uczcić nasz jubileusz szóstą już edycją naszego autorskiego projektu Wspólne Brzmienia.

Tegoroczny koncert nosi miano Wspólne Brzmienia: 15 lat Chóru AM w Szczecinie & Komeda Project i będzie składał się z dwóch części. W pierwszej części koncertu postaramy się zabrać Was w fascynującą muzyczną podróż, ukazującą różnorodny repertuar a cappella, który wyśpiewaliśmy na krajowych oraz światowych scenach muzycznych przez ostatnie pięć lat. Druga część koncertu będzie będzie hołdem dla twórczości Krzysztofa Komedy, polskiego kompozytora i pianisty, twórcy muzyki filmowej oraz pioniera jazzu nowoczesnego w Polsce, którego kompozycje (m.in. do filmów Romana Polańskiego) stały się kultowymi symbolami światowej kinematografii.

Do udziału w szóstej edycji zaprosiliśmy znakomity zespół – Jazz Ensemble pod kierownictwem Katarzyny Stroińskiej-Sierant, która specjalnie na tę okazję stworzyła oryginalne aranżacje na skład jazzowy, kwartet smyczkowy, solistkę oraz chór. Koncert uświetni wybitna polska wokalistka jazzowa, Dorota Miśkiewicz, a koncert poprowadzi niezastąpiony Michał Janicki!

Bilety na to wydarzenie można nabyć na stronie bilety.fm oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży bilety.fm

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content